סדנאת הדגמה: המטבח הספרדי החדש | מטאפאס לטאפס

10.11.16 | יום ה' | 17:30-19:30| מחיר: 150 ₪

אנו שמחים להזמין אתכם, קהל חובבי הבישול לפגוש את השפים של Round Tables by American Express באופן אישי בסדנאת אמן חד פעמית.  המפגש יערך במרכז הקולינרי דן גורמה תלאביב, המשלב בין היוקרה והמקצועיות הקולינרית של רשת מלונות דן ורשת אורט בישראל, בסטנדרט בין לאומי של מטבחים מקצועיים בעולם, המשלבים טכנולוגיה חדישה וחומרי גלם מצויינים.

באודטוריום של המרכז, נקיים סדנא בהובלת 2 השפים הספרדים המתארחים בפסטיבל, אשר יציגו את  המטבח הספרדי החדש מסע מרתק לארץ הטאפאסים, כ"א מנקודת עולמו, חבל הארץ בה גדל, ובשילוב עם המטבח הספרדי העכשווי.

שני השפים המציגים הם שף רפאל סנטנו ממסעדת Maruja Limón, מסעדת כוכב מישלן הממוקמת בעיר הנמל הגדולה באירופה, ויגו ספרד. סנטנו מתמחה במטבח עם שורשים גליסיאנים בסגנון מודרני. "״אני רוצה ללכוד את המהות של חומרי הגלם במנות שלי", הוא אומר. "ליצור מטבח פשוט עם שורשים גליסיאניים, שמתבסס על החומרים הזמינים והטריים ביותר בשוק מדי יום. השימוש ברטבים ותבלינים תמיד מינימלי, כי אני רוצה להבטיח שהטעמים המקוריים יישארו ברורים ומודגשים״.

ושף חוויאר גויה ממסעדת TRICICLO ממדריד – אשר נבחרה לרשימת "10 הטאפאס ברים הטובים במדריד" של הגרדיאן הבריטי , וזכתה לציון Bib Gourmand של מדריך מישלן (שניתן למסעדות המגישות "אוכל יוצא דופן במחירים נגישים") – מתמחה במטבח גורמה ספרדי עונתי. ומציע לסועדים בה שלושה מסלולים גסטרונומיים: מן השוק – מנות מרכיבים טריים בהתאם להיצע העונתי, במינימום התערבות ומקסימום טעם; גורמה – גירסאות מתוחכמות ומושקעות של מנות מסורתיות; ופיוז'ן – מנות המשלבות מגוון טעמים ומרכיבים, ומזמנות לסועדים מסע עולמי עתיר הרפתקאות קולינריות.

בחלקו הראשון של המפגש נחלק כיבוד קל. ההדגמה תתחיל ב-18:00. המחיר 150 ₪.

שימו לב: הכניסה בהצגת שובר מודפס בלבד | לא ינתן החזר כספי מול אי הגעה לסדנה

בנוסף, תתקיים בדן גורמה סדנא מקצועית המיועדת לשפים מקצועיים בלבד, בהן יעבוד כל משתתף בעמדת עבודה בה יוכל להתנסות בכל המתכונים ולהעמיק את יכולת הלמידה והידע שלו. את הסדנא יעביר הכוכב של המטבח הנורדי שף תורסטן שמידט – המכונה אלכימאי הנורדי, והיה ל״שף השנה״ בדנמרק ב-2006. האוכל שלו חושני ומצליח לשלב באותנטיות בין הפירוטכניקה של הבישול המולקולרי לבין האסתטיקה הטבעית של העיצוב הדני. בסדנא ילמד השף טכניקות, שילובים וכלים ליצירה קולינארית שטרם נראו בארץ.

יום א' 27.11.16 | שעות: 10:00 – 13:00 | מחיר: 550 ₪ 

ההרשמה לסדנאת האמן מראש ובתשלום באמצעות יועצות הלימודים של דן גורמה באתר או בטלפון1700-502-999