איך נולד מותג הוודקה הסופר פרמיום ששינה את עולם האלכוהול?

החיבור של מותג GREY GOOSE וודקת הסופר פרימיום הראשונה בעולם –  לקולינריה הינו חיבור מיידי ומתבקש. למעשה, אחד משיתופי הפעולה המוכרים והיוקרתיים בעולם האלכוהול והאוכל מגיע מפרוייקט משותף של המותג ביחד עם השף המוערך והמעוטר אלן דוקאס.

בשנה שעברה השיקה GREY GOOSE את הוודקה הגסטרונומית הראשונה – אשר נוצרה מהתשוקה של אלן דוקאס ופרנוסאה טיבו, היוצר של וודקת GREY GOOSE, לחומרי הגלם הצרפתים המשובחים. הוודקה, במהדורה מוגבלת של מאות בקבוקים בלבד, נוצרה על ידי שילוב של דגנים ברמות קלייה שונות שיצרו וודקה במרקם יוצא דופן וחיבור מושלם לליווי ארוחה.

בפסטיבל – Round Tables by American Express נלווה את תפריטי המסעדות הבינלאומיות עם תפריטי קוקטיילים מיוחדים המותאמים למטבח ולחומרי הגלם של כל מסעדה, להשלמת החוויה הגסטרונומית.

סיפורה של GREY GOOSE בעולם מתחיל בשנת 1996 עם נדבן יהודי בשם סידני פרנק. ברזומה של פרנק ניתן למצוא הצלחות מסחריות רבות בתחום האלכוהול, כגון ייגרמייסטר, פטרון ועוד. אבל ההצלחה הגדולה מכל היא ללא ספק וודקה GREY GOOSE. מצויד בהבנה עמוקה של השוק האמריקאי והצורך הגדל למותגי יוקרה ואיכות, החליט סידני לייצור את הוודקה המושלמת. על מנת לממש את החזון שלו, חבר פרנק ל- MAÎTRE DE CHAI (מעין יינן לקוניאק) בשם פרנסואה טיבו, אשר היה והינו אחד המומחים המוערכים ביותר בעולם לייצור קוניאק, מוצר בעל מסורת והיסטוריה של מאות שנים, אשר היה חביב על מלכים ואצילים ברחבי העולם. ומי מתאים יותר לייצור הוודקה הטובה בעולם מאשר אדם עם הבנה גדולה כל כך של תהליכי הזיקוק וחומרי הגלם האיכותיים המאפיינים את המשקה הצרפתי?

פרנסואה לא שש אל המשימה בקלות, במקום הולדתו ייצור וודקה שווה היה כמעט לחילול קודש. אך עם הזמן ויכולות השכנוע של מר סידני פרנק, החליט פרנסואה להצטרף למיזם ולהגיש את המטרה – ייצור הוודקה הטובה העולם!

שבועות וחודשים עברו וחלפו, מקורות מים נפסלו בזה אחר זה, זני חיטה שונים מרחבי צרפת הובאו על מנת למצוא את הזן המתאים ביותר, דודי זיקוק נבנו ופורקו בזה אחר זה על מנת למצוא את התהליך אשר יפיק את הוודקה הטובה ביותר. לאט לאט כל חלקי הפאזל החלו להסתדר: הוחלט על ייצור GREY GOOSE במרכזו של חבל קוניאק שבצרפת, הנקרא גראנד שמפיין, וניחן בתנאי אקלים מושלמים לגידולים חקלאים רבים ובראש הענבים המשמשים לייצור קוניאק. החיטה תגיע מאזור פיקרדי שבצפון צרפת, זוהי חיטת חורף צרפתית מעודנת אשר ממנה מופקים דברי מאפה הצרפתיים האיכותיים ביותר כגון הקרואסון והבגט. מקור המים הנבחר – אשר מהווים 60% מהוודקה, הוא הרי המסיף (Massif) שבמרכז צרפת, המסוננים באופן טבעי ע"י אבני הגיר של מחוז שמפיין.

לבסוף נשאר עיצוב הבקבוק, קווים נקיים הדומים במקצת לבקבוק יין איכותי, זכוכית אפרפרה שעליה מודפסים דמויות של 5 אווזי בר עפים מעל הררי קרח ומים ודגל צרפת המתנוסס בגאווה על חזית הבקבוק.

מיד עם השקתה לאויר העולם, וודקה GREY GOOSE השתלבה בכל מקומות הבילוי הפופולאריים ביותר בניו יורק, לאס ווגאס ולוס אנג'לס. כל מסעדה, בר או מלון בארה"ב הבינו במהרה כי מדובר במוצר איכותי שראוי למקום מכובד בכל דיספלי. ההצלחה לא פסחה על תאגידי הענק בעולם האלכוהול ולאחר 8 שנים פרנק מכר את החברה לתאגיד Bacardi Limited (רום בקרדי, וורמוט מרטיני, ג'ין בומביי ספייר ועוד). סכום העסקה היה לא פחות מ- 2 מילארד דולר! במזומן. פרנסואה טיבו נשאר בחברה על מנת להמשיך ולפקח על ייצור הוודקה ולבסוף גם הצליח לשלב בין האהבה הראשונה שלו (קונאיק) לחדשה (וודקה) בצורת משקה בשם GREY GOOSE VX, וודקה המכילה בתוכה קוניאק יוקרתי.

ארומת ה- GREY GOOSE עגולה, עם רמיזת מתיקות שמזכירה מאפה שקדים צרפתי מעודן. GREY GOOSE חלקה ומלאה, נמסה בפה עם סיומת ארוכה ומספקת. GREY GOOSE היא אחת הוודקות הנמכרות ביותר בארה"ב (יותר מ- 2 מיליון ארגזים בשנה), וזאת למרות העובדה שצבעי הדגל הצרפתי מתנוססים בגאווה על תווית הבקבוק.

צרכני GREY GOOSE יכולים ליהנות מוודקה בשלושה ניחוחות שונים בנוסף ל-GREY GOOSE הקלאסית: GREY GOOSE בניחוח לימון, GREY GOOSE בניחוח תפוז ו- GREY GOOSE בניחוח אגס.

***

לכבוד פסטיבל ראונד טייבלס בחרה GREY GOOSE לשתף פעולה עם נארן יאנג, מהברמנים המוערכים ביותר בניו יורק. נארן הגיע לישראל על מנת לייצור קוקטיילים מקוריים ומעניינים אשר ישלימו את החוויה הקולינרית בצורה הטובה ביותר, הקוקטיילים נרקחו ביחד עם השפים האורחים, כך שיחמיאו לטעמי המנות וישתלבו עם חומרי הגלם.

נארן החל את דרכו בעולם המיקסולוגיה המרתק כבר בגיל 15  – אז החל ללמוד להכין קוקטיילים. מאז עברו 25 שנים בהן כישוריו לקחו אותו למסע מרתק סביב לעולם: מסדנאות מיקסולוגיה לברמנים מובילים ועד לייעוץ לברים הטרנדים והמובילים בכל הערים הגדולות. אחד מתפקידיו הבולטים היה בקבוצת Avroko, נארן היה אחראי על כל תחום הקוקטיילים בכל חמשת המקומות של הקבוצה בניו יורק, ב 2013 זכו שני מקומות שניהל בתואר ""World's best Restaurant bar" ע"י "Tales of the Cocktail Spirited Awards".

כרגע הוא מפצל את זמנו בין ניו יורק, שם הוא הבעלים של בר מסעדה בשם Dante (אשר נפתח בשנת 1915) בגרינץ ווילג', לבין פריז – בה הוא מתגורר. בשנתו הראשונה של הבר בבעלותו הוא דורג מקום ה-34 בעולם ע"י World Drinks International , השנה הוא זינק כבר למקום ה 16 בעולם.

לפרטים על נארן יאנג: עקבו אחריו בטוויטר ואינסטגרם – @forkandshaker

לאתר