איך נולד מותג הוודקה הסופר פרמיום ששינה את עולם האלכוהול?

החיבור של מותג GREY GOOSE, וודקת הסופר פרימיום הראשונה בעולם, לקולינריה הינו חיבור מיידי ומתבקש. אחד משיתופי פעולה המוכרים והיוקרתיים בעולם האלכוהול והאוכל מגיע מפרוייקט משותף של המותג ביחד עם השף המוערך והמעוטר אלן דוקאס: בשנה שעברה השיקה גריי גוס את הוודקה הגסטרונומית הראשונה –אשר נוצרה מהתשוקה של אלן דוקאס ופרנוסאה טיבו, היוצר של וודקת גריי גוס, לחומרי הגלם הצרפתים המשובחים. הוודקה, במהדורה מוגבלת של מאות בקבוקים בלבד, נוצרה על ידי שילוב של דגנים ברמות קלייה שונות אשר יצרו וודקה במרקם יוצא דופן וחיבור מושלם לליווי ארוחה.

גם פה בישראל בוחרים מנהלי המותג בקפידה רבה את שיתופי הפעולה הקולינריים שלה. בפסטיבל – Round Tables by American Express נלווה את תפריטי המסעדות הבינלאומיות עם תפריטי קוקטיילים מיוחדים המותאמים למטבח ולחומרי הגלם של כל מסעדה, להשלמת החוויה הגסטרונומית.

אבל, סיפורה של גריי גוס בעולם מתחיל בשנת 1996 עם נדבן יהודי בשם סידני פרנק. ברזומה של פרנק ניתן למצוא הצלחות מסחריות רבות בתחום האלכוהול, כגון ייגרמייסטר, פטרון ועוד. אבל ההצלחה הגדולה מכל היא ללא ספק גריי גוס וודקה. מצויד בהבנה עמוקה של השוק האמריקאי והצורך הגדל למותגי יוקרה ואיכות, החליט סידני לייצור את הוודקה המושלמת. על מנת לממש את החזון שלו, חבר פרנק ל – MAÎTRE DE CHAI (מעין יינן לקוניאק) בשם פרנסואה טיבו, אשר היה והינו אחד המומחים המוערכים ביותר בעולם לייצור קוניאק, מוצר בעל מסורת והיסטוריה של מאות שנים, אשר היה חביב על מלכים ואצילים ברחבי העולם. ומי מתאים יותר לייצור הוודקה הטובה בעולם מאשר אדם עם הבנה גדולה כל כך של תהליכי הזיקוק וחומרי הגלם האיכותיים המאפיינים את המשקה הצרפתי?

פרנסואה לא שש אל המשימה בקלות, במקום הולדתו ייצור וודקה שווה היה כמעט לחילול קודש. אך עם הזמן ויכולות השכנוע של מר סידני פרנק, החליט פרנסואה להצטרף למיזם ולהגיש את המטרה – ייצור הוודקה הטובה העולם! שבועות וחודשים עברו וחלפו, מקורות מים נפסלו בזה אחר זה, זני חיטה שונים מרחבי צרפת הובאו על מנת למצוא את הזן המתאים ביותר, דודי זיקוק נבנו ופורקו בזה אחר זה על מנת למצוא את התהליך אשר יפיק את הוודקה הטובה ביותר. לאט לאט כל חלקי הפאזל החלו להסתדר: הוחלט על ייצור גריי גוס במרכזו של חבל קוניאק שבצרפת, הנקרא גראנד שמפיין, וניחן בתנאי אקלים מושלמים לגידולים חקלאים רבים ובראש הענבים המשמשים לייצור קוניאק. החיטה תגיע מאזור פיקרדי שבצפון צרפת, זוהי חיטת חורף צרפתית מעודנת אשר ממנה מופקים דברי מאפה הצרפתיים האיכותיים ביותר כגון הקרואסון והבגט. מקור המים הנבחר – אשר מהווים 60% מהוודקה, הוא הרי המסיף (Massif) שבמרכז צרפת, המסוננים באופן טבעי ע"י אבני הגיר של מחוז שמפיין.

לבסוף נשאר עיצוב הבקבוק, קווים נקיים הדומים במקצת לבקבוק יין איכותי, זכוכית אפרפרה שעליה מודפסים דמויות של 5 אווזי בר עפים מעל הררי קרח ומים ודגל צרפת המתנוסס בגאווה על חזית הבקבוק.

מיד עם השקתה לאויר העולם, וודקה גריי גוס הוכנסה לכל מקומות הבילוי הפופולאריים ביותר בניו יורק, לאס ווגאס ולוס אנג'לס. כל מסעדה, בר או מלון בארה"ב הבינו במהרה כי מדובר במוצר איכותי שראוי למקום מכובד בכל דיספלי. ההצלחה לא פסחה על תאגידי הענק בעולם האלכוהול ולאחר 8 שנים פרנק מכר את החברה לתאגיד בקרדי מרטיני (רום בקרדי, וורמוט מרטיני, ג'ין בומביי ספייר ועוד). סכום העסקה היה לא פחות מ- 2 מילארד דולר! במזומן. פרנסואה טיבו נשאר בחברה על מנת להמשיך ולפקח על ייצור הוודקה ולבסוף גם הצליח לשלב בין האהבה הראשונה שלו (קונאיק) לחדשה (וודקה) בצורת משקה בשם גריי גוס VX , וודקה המכילה בתוכה קוניאק יוקרתי.

ארומת הגריי גוס עגולה, עם רמיזת מתיקות ומזכירה מאפה שקדים צרפתי מעודן. גריי גוס הינה וודקה עשירה וחלקה, מלאה ועגולה שנמסה בפה עם סיומת ארוכה ומספקת. גריי גוס היא אחת הוודקות הנמכרות ביותר בארה"ב (יותר מ- 2 מיליון ארגזים בשנה), וזאת למרות העובדה שצבעי הדגל הצרפתי מתנוססים בגאווה על תווית הבקבוק.

צרכני גריי גוס יכולים ליהנות מוודקה בשלושה ניחוחות שונים בנוסף לגריי גוס הקלאסית בנוסף לגריי גוס הקלאסית: גריי גוס בניחוח לימון, גריי גוס בניחוח תפוז וגריי גוס בניחוח אגס.

נתראה בפסטיבל עם תפריטי הקוקטיילים המיוחדים.

לאתר