ספרד: מדינת התענוגות הקולינריים

ספרד היא מדינת תענוגות האוכל. אפשר למצוא בה מנות מופלאות ואופייניות לכל אזור, מהסנדוויצ'ונים המיניאטוריים המפורסמים הידועים כפינצ'וס, דרך כמה מהיינות הטובים בעולם, עד למטבח האוונגרדי המתקדם שלה.

אם יש משהו שמאפיין את ההתפתחות של הגסטרונומיה הספרדית אלה ההשפעות התרבותיות והקולינריות הרבות שחוותה במשך מאות בשנים, כולל המורשות הערבית והיהודית שעדיין שוכנות בתוכה.

המיקום האסטרטגי של ספרד – מפגש של מדינות, צומת לגילוי של טעמים חדשים – תמיד תרם לערב הרב של העמים והטעמים וכך גם העשיר את המדינה. באופן זה הונחו היסודות של המטבח הספרדי עם המאכלים הבינלאומיים והחדשניים שלו. זה מטבח המשתמש באוצרות המקומיים שלו, דבר שתמיד היה סמל ההיכר שלו.

המטבח הים תיכוני של ספרד נחשב לבריא ולטעים ביותר ואף זכה באות המורשת התרבותית של אונסק"ו. זהו מטבח ים-תיכוני המבוסס על שמן זית, ירקות, חומרי גלם עונתיים טריים, הנחשב מופת לאכילה נכונה. מטבח שהוא יותר מרק המלצת בריאות, אלא דרך חיים, הכוללת הכנת אוכל טרי ומקומי והנאה באכילה בקרב בני משפחה וחברים, בסביבה רגועה ונינוחה.

השפים המובילים של ספרד הפכו את הגסטרונומיה לאמנות מענגת חושים. שלל טעמים, מנות יפהפיות, ניחוחות, מרקמים וצבעים, הציבו את השפים הספרדיים החדשים בחוד החנית של המטבח העילי הבינלאומי. סימן ההיכר של האמנים הקולינריים החדשים הוא מקוריות וחדשנות, ויכולת לשלב מטבח ים-תיכוני מסורתי עם רעיונות חדשים ויצירתיים.

ואיך אפשר בלי טאפאסים? בספרד אין דבר מהנה יותר מאשר לעבור מבר לבר, תוך כדי דגימת מנות קטנות, מעוררות תאבון. ואין דרך טובה יותר להכיר את התרבות הספרדית, על הטברנות והברים שלה, מאשר בילוי יום בטעימת טאפאס. המנות הקטנות האלה הן ייחודיות, מגוונות ומציעות אפשרויות רבות להכיר את התפריט הספרדי מקרוב. כך תקבלו את כל הטעמים של ספרד בארוחה אחת, ובמחירים סבירים לרוב.

המטבח המודרני חידש את סגנון ההגשה הזה והפך אותו לטרנד עולמי. טאפאס כיום כוללים מגוון של מוצרים, המוכנים בשלל דרכים וסגנונות, המשמרים את מקורותיהם המסורתיים אך זוכים לפרשנות חדשה ולטוויסט מפתיע.

לאתר