יין ואוכל נולדו לעבוד ביחד

לאורך השנים הבנו משהו מופלא בנוגע לרמת הגולן כאזור גידול יין: איננו צריכים שנה מיוחדת על מנת לייצר יין מיוחד. מזג אויר ממוצע לחלוטין מספק לנו הרבה יין מצוין. עובדה זו היא אחד מהסממנים של אזור גידול יין מעולה – יין מצוין מייצרים בשנה רגילה.

האמת המדהימה היא שבסופו של דבר זה ממש לא דבר של מה בכך, אפילו לא באזורי היין היוקרתיים ביותר, שתהיה כזאת יציבות נהדרת באיכות הענבים משנה לשנה. רוב יצרני יין ברחבי העולם היו הורגים בשביל שיהיה להם את זה.

אנו יצרני היין נהנים מהמחשבה שיין נהדר הוא תולדה של העבודה הנהדרת שאנו עושים. ולמרות שיש אמת בדבר, העבודה האמיתית שלנו היא לא לחבל באיכות שהתנאים ואזור הגידול שלנו שלנו נותנים לנו. ואם התנאים שלנו הם איכות גבוהה ויציבה, אזי העבודה שלנו הופכת להרבה יותר קלה. הידע שלנו לגבי רמת הגולן גדל כל הזמן בזכות החקר המתמיד שלנו והניסיון אותו אנו צוברים. וככל שאנחנו לומדים יותר, האמונה שלנו בפוטנציאל העצום של רמת הגולן כאזור גידול יין מעולה צומחת ומתחזקת.

האזור הנפלא והיפהפה הזה שנקרא רמת הגולן מאפשר לנו לעשות זאת בכל שנה, גם בבצירים רגילים וגם באלו ה"קיצוניים". על כך אנחנו יכולים בהחלט להיות מאוד אסירי תודה.

ועל כל זה תוסיפו את העובדה שאנחנו אוהבים אוכל. אבל שיהיה טוב. בואו נתחיל מזה.

זה לא סוד שאין דרך להכין אוכל איכותי מחומר גלם ירוד וביין הסיפור זהה לחלוטין. לכן לצד היין שלנו, שהשקענו בו כל כך הרבה, אנחנו אוהבים אוכל מעולה. כי מגיע ליין שלנו את האוכל היצירתי והיצרי ביותר שיכול להיות.

אז מה אנחנו עושים בשביל שאנשים יבינו שהכל מתחיל בחומר גלם הטוב ביותר ושאין קיצורי דרך וכמו שמשקיעים באוכל – צריך להשקיע גם ביין?

מדברים על יין כל הזמן. טועמים, מטעימים, מחברים לחוויות. מפגישים בין אנשים, בין סיפורים. מדברים על החיבור הפחות שגרתי בין יין לאוכל. מטפחים את הדור הבא של אנשי היין באמצעות קורסים מגוונים.

אנחנו מחפשים את השפה הנגישה ביותר שתקרב את עולם התוכן שלנו אל הלבבות של כולם. שפה שמחה, עשירה ובלי פוזות. שפה שמעבירה את המסר הברור שלעיתים נשכח  – שיין ואוכל נולדו לעבוד יחד.

אנו גאים להיות השותפים של פרויקט Round Tables by American Express ששם לו למטרה לחבר את היין הישראלי המופלא שלנו לסצנת האוכל הבינלאומית ולשפים המוכשרים שנבחרו כדי להגיע לכאן. יינות יקב רמת הגולן הותאמו לכל מסעדה לפי התפריט המיוחד לפרויקט על ידי הסומלייה שלנו, רועי יניב (ג'וניור) ובשיתוף מלא עם צוות המסעדות הבינלאומיות , טרום הגעתם לישראל.

אז לחייכם. ובתיאבון!

לאתר