על הפסטיבל

לאחר ההצלחה חסרת התקדים של פסטיבל Round Tables by American Express הראשון שהתקיים ב-2015, עם 10,000 סועדים, אירוח של 8 מסעדות מדוברות מן העולם, והנאת השפים המשתתפים – הוחלט לקיים את הפסטיבל כמסורת שנתית, ואף להגדילו.

בנובמבר 2016 הגיעו לתל אביב 13 מסעדות בינלאומיות חדשות, הנמצאות בשורה הראשונה של סצינת הקולינריה הבינלאומית. לכולן מכנה משותף ברור וחזק: המטבחים שלהן מבוססים על פילוסופיות בעלות הקשר תרבותי ושורשי עמוק למקום בו הן פועלות, תוך כבוד עצום ואחריות לשימוש בחומרי גלם מקומיים. וכולן כמובן, גם זכו להוקרת קהילת המבקרים הבינלאומית.

בשנתו השניה של הפסטיבל פרצנו גבולות של חוויות גסטרונומיות. הרחקנו עד למטבחים המסקרנים של דרום אמריקה (בוליביה, פרו, ונצואלה), דילגנו למסעדות הטובות ביותר ביבשת אסיה (בנגקוק וניו דלהי), עצרנו באירופה הקלאסית (פריז, מדריד, ג'נבה) ולקינוח – עשינו צעד נועז לעבר המטבח הנורדי היצירתי. 3 שפים דנים השתתפו השנה בפסטיבל. שניים מהם מבית היוצר של NOMA, המסעדה האייקונית של המטבח הנורדי (ושל עולם הקולינריה בכלל).

פסטיבל Round Tables by American Express 2016 שמח לארח שפים ענקיים בישראל: השף האוסטרלי הענק דיוויד תומפסון אשר זכה בפרס מפעל חיים על תרומתו למטבח התאילנדי, שף מאניש מהרוטרה מניו דלהי, מי שאחראי במו כשרונו למטבח ההודי החדש, שף תורסטון שמידט הנחשב לאלכימאי הנורדי ועוד ועוד.

כל השפים האורחים שלנו עושים ימים כלילות כדי שלכם הסועדים, תהיה חוויה אותנטית ככל האפשר. כל מסעדה שולחת לישראל צוות של כ-3-4 אנשים, אותו מוביל השף הראשי של כל מסעדה. טרום הפסטיבל, השפים הישראלים נוסעים להתלמדות במטבחים בחו"ל ומתחילים את ההכנות לארוחה חודשים ארוכים מראש.

מי בא לסעוד?

אתם, קהל הפודיז הישראלי מוזמנים לטעום ולחוות מטבחים חדשים, טכניקות בישול מפתיעות, וטעמים שעד כה דרשו דרכון, כרטיס טיסה וחופש מהעבודה – וכל זה במחיר "FIX" של 299 ₪ לארוחה או 239 ₪* למחזיקי כרטיס American Express (תמורת נקודות).
המחיר כולל ארוחת טעימות מלאה, מפתיחים ועד קינוח, בפורמט שנקבע על ידי המסעדה. המחיר אינו כולל שתיה.

אירועי Special Edition

לאור הביקוש הרב לארוחות  Round Tables by  American Express החלטנו ב-2017 להרחיב את פעילותנו, מעבר לפסטיבל השנתי השלישי אשר יתקיים בנובמבר. מדי רבעון נקיים אירוע Special Edition  – סדרת ארוחות באותו פורמט, בכל פעם במסעדה שונה. אנו מליצים לכם לעקוב אחרי הפרסומים השונים. יהיה מעניין…

הזמנת ורכישת המקומות למסעדות מתבצעת מראש, באתר זה בלבד, בתשלום בכרטיס אשראיקוד הקופון מחכה לכם באתר American Express.

מה לקינוח?

ולא רק אוכל מעולה בראש, ובבטן שלנו. Round Tables by American Express הוא פרויקט תרבותי, חבר של כבוד בעולם הגסטרו-דיפלומטיה, הדוגל בדיאלוג תרבותי, כלכלי ומדיני דרך גסטרונומיה, הגורס כי: The easiest way to win hearts and minds is through the stomach.

אנו גאים להעניק לשפים הבינלאומיים אירוח חם ושמח, ולהפגיש אותם עם המסורת הקולינרית הרב תרבותית ועדתית של ישראל. בתמורה אנו זוכים להיכרות יוצאת דופן עם מצוינות בינלאומית ולדיאלוג מפרה, שהשפעתו הינה חוצת גבולות וזמן.

ומי על הסירים?

את התבשיל של Round Tables by American Express רקח המסעדן יאיר בקייר, יזם ושותף לשעבר במסעדות הרברט סמואל, טאפאס אחד העם וקלארו ביחד עם נירית וייס ומאיה קרבט, בעלות משרד ייעוץ תקשורת ותוכן המתמחה במותגי פרמיום, עם מחלקה קולינרית משגשגת.

שותפים להמולת המטבח: חברת American Express נותנת החסות הראשית לאירוע, המעניקה הטבת מחיר וקדימות ללקוחותיה; GREY GOOSE וודקה פרמיום צרפתית, אשר מלווה את הפסטיבל עם תפריט קוקטיילים מיוחד בכל מסעדה; יקב רמת הגולן אשר מתאים יינות מקומיים מחומרי גלם משובחים לכל תפריט; פררלה מותג המים המינרליים המוגזים הטבעיים; מלונות דן שיעניקו חווית אירוח מושלמת לשפים; ארגל, שתספק ציוד מקצועי מיוחד למסעדות; משרד החוץ, עיריית תל אביב ומשרד התיירות, האמון על אירוח עיתונאי קולינריה מובילים מכל העולם, אשר יבקרו בישראל בזמן הפסטיבל ויוזמנו לספר לתפוצות על המפגשים הנדירים שבו. וכמובן, השותפים החשובים ביותר – מיטב השפים, צוותי המטבח והפלור של המסעדות המארחות והמתארחות – מאות אנשים מקצוענים ומסורים, שבכולם בוערת התשוקה לתרבות האוכל.

אז בואו לאכול איתנו – באנגלית, צרפתית, ספרדית, פורטוגזית, תאילנדית ועוד שלל שפות.
המסעדות הטובות בעולם מחכות לכם בנובמבר, כאן בתל באביב.